Realizacje
Realizacja: kompleksowa zabudowa kuchni w trzypoziomowym mieszkaniu (powierzchnia 95 mkw)
Lokalizacja: Warzelnia, Poznań
Styl: loftowo-eklektyczny, z artystycznym sznytem
Projektant wnętrza: Hugon Kowalski
Mieszkanie otrzymało tytuł„Wnętrza Tygodnia”, przyznawany przez redakcję magazynu „Elle”. Więcej tutaj.
Wizja: „Głównym założeniem podczas projektowania wnętrza było takie zaplanowanie funkcji, by nie przysłonić widoku na las, pomieścić bogatą kolekcję płyt winylowych i wina właścicieli oraz zachować charakter otwartej przestrzeni. […]
Ze względu na szereg niestandardowych rozwiązań, dominującym materiałem wykorzystanym przy powstawaniu większości elementów była stal” Hugon Kowalski.
Na trzech poziomach jest przestronnie, wyrafinowanie, loftowo i eklektycznie. Kluczową ozdobą jest tu… natura – to właśnie widok na las inspirował architekta i rzemieślników House of Wood. Nie mniejszą rolę w aranżacji wnętrza odgrywa stal, która – jako materiał dominujący – doskonale komponuje się z betonowym stropem i dębową podłogą z postarzaną deską. Każdy z 95 metrów metr kwadratowych został dobrze wykorzystany i każdy doskonale oddaje charakter mieszkańców – melomanów i wielbicieli dobrego wina.
Układ mieszkania jest komfortowy i ergonomiczny: na dole znajdziemy toaletę, oraz otwarty salon wraz kuchnią i jadalnią. Antresola jest prywatną strefą właścicieli z sypialnią, garderobą i łazienką. Wspomniana wanna „króluje” na trzecim piętrze. Unikalny, a zarazem przytulny klimat tworzą: tkaniny, plecione dywany, kolekcja płyt winylowych i win, obrazy, starannie dobrane bibeloty i rośliny.
Wyzwanie, jakie architekt wraz z Klientami postawili przed House of Wood dotyczyło zabudowy kuchni. Ciekawostka jest to, że ściana z kominem została całkowicie ukryta, dzięki czemu kuchnia jest doskonale zlicowana. Całą wyspę kuchenną wykonaliśmy ze spieków kwarcowych, we współpracy z Bartosz Płonka, z zachowaniem ciągłości użylenia nawet na obramowaniu. Aby ułatwić codzienne użytkowanie, zastosowaliśmy elektryczne otwieranie frontów (serva marki Blum).
Metalowe elementy stelażu niezbędnego do wykonania zabudowy kuchni, we współpracy z Projekt Stal, ważyły w sumie ok. 1 200 kg! Ośmiu silnych mężczyzn wciągało je do wnętrza przez balkony. Wysiłek się opłacił, kuchnia pięknie komponuje się ze stylowym wnętrzem tej wspaniale zrewitalizowanej inwestycji.
Realizacja: boks kuchenny – kompleksowa zabudowa przestrzeni w wersji premium
Lokalizacja: MO Galeria Park Designu i Sztuki, Poznań
Styl: nowoczesny, loftowo-przemysłowy
Wizja: boks kuchenny, zabudowany przez House of Wood, stanowi integralną część showroomu, o którym napisano tak: „Showroom zyskał ogromną, dwupiętrową powierzchnię wystawienniczą, utrzymaną w klimacie industrialnego Parku Designu i Sztuki. Jedenaście metrów wysokości, trzyczęściowa antresola, siła czarnej stali, surowość betonu. Przemysłowe elementy ścian i sufitu zachowane po mieszczącej się tu przed laty ślusarni podkreślają charakter wnętrza. Dwa duże świetliki dachowe oświetlają pomieszczenie zapraszając do środka naturalne światło. W centralnym punkcie showroomu znajdziemy trzon biznesu Mo, wnętrzarską ekspozycję pełną branżowych „smaczków”. Więcej tutaj.
Zabudowa kuchni wykonana przez House of Wood łączy w spójną – industrialną całość różne materiały, faktury i kolory. Podobnie jak showroom, dominuje tu prosta forma, oszczędny decor i stalowe elementy. Wizualną surowość przełamują jednak luksusowe materiały. Wszystkie fronty i widoczne elementy zostały pokryte spiekami kwarcowymi (wielkoformatowymi płytami ceramicznymi), wykonanymi przy współpracy z ekspertem od spieków. Fronty zabudowy od wewnątrz są lakierowane na czarno, powłoką anty-finger. W HoW dołożyliśmy starań, aby nie było widać łączenia płyty nośnej ze spiekiem. W montażu wykorzystaliśmy najwyższej jakości podzespoły Blum oraz Peka. Dużym ułatwieniem jest elektryczne wspomaganie otwierania lodówki, które przy dotknięciu opuszkiem palca uchyla jej drzwi. Wszystkie sprzęty AGD dostarczyła firma MIELE.
O aranżacji ściany nad blatem naszej kuchni można dowiedzieć się więcej z tego video , a o wernisażu wystawy fotograficznej Tomasza Tomaszewskiego, którego „mistrzynią drugiego planu” była wspomniana kuchnia tutaj.
Realizacja: kompleksowa zabudowa wnętrza w apartamencie (powierzchnia 250 mkw)
Lokalizacja: kompleks luksusowych apartamentów, Poznań
Styl: nowoczesny
Wizja: W tym projekcie spotkaliśmy się z uznanymi architektami wnętrz: ponownie z Hugonem Kowalskim z Pracowni UGO oraz ekipą Supergirls.
Zabudowa powstała w ścisłej współpracy z Nimi oraz samym Klientem. Postawiliśmy na połączenie w spójną całość różnych faktur i struktur: najwyższej jakości włoskich płyt meblowych z wyszukanym szkłem oraz metalem.
Garderobę wykonaliśmy przy współpracy z architektami z SUPERGIRLS. Zabudowa została pokryta włoskimi fornirami modyfikowanymi: dwie zabudowy szklane po lewej i prawej stronie wykonała firma Rimadesio – włoski producent ekskluzywnych mebli o światowej renomie. Naprzeciwko stanęła 11-sto metrowa zabudowa z częścią garderobianą, z TV ukrytym (zabudowanym) za przesuwnymi i chowanymi w ścianę frontami na podzespole Hawa. Fronty zachwycają specjalną szybą – matelac, dającą niepowtarzalny efekt. Wyzwaniem dla House of Wood było precyzyjne spasowanie elementów, tak by dawały efekt pięknej całości. Po naszej stronie była także nietuzinkowa zabudowa biokominka w salonie oraz zabudowy meblowe w łazienkach.
Realizacja: kompleksowe wykonanie zabudowy w rezydencji nad jeziorem
Lokalizacja: okolice Poznania
Styl: nowoczesny
Wizja: Minimalistycznie, spójnie, elegancko. Takie wyzwanie stanęło przed ekipą HoW. Zabudowę wykonaliśmy na podstawie projektu zaprzyjaźnionych architektek oraz na bazie ustaleń z Klientem. Słowem-kluczem była najwyższa jakość. Tak oto kuchnia stanowi połączenie wysokiej klasy spieków kwarcowych z naturalnym drewnem oraz lakierowanymi frontami. Celem był efekt spójności wizualnej i harmonijnego połączenia różnych materiałów. Realizacja oparliśmy o podzespoły premium marki BLUM oraz PEKA. Otwieranie frontów jest wspomagane elektrycznie.
W garderobie króluje zabudowa wykonana z włoskich płyt ze świetlnymi akcentami. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia organizację i przepięknie eksponuje kolekcję ubrań, butów oraz dodatków Klientów. Sama zabudowa jest na tyle minimalistyczna, że nie przytłacza cennej zawartości; stanowi jej piękne dopełnienie i tworzy stylową ramę. Efektem aranżacji jest wyważony luksus.
Realizacja: kompleksowa zabudowa wnętrza (lady, regał, wieszaki, półki) w sklepie stacjonarnym
Lokalizacja: Concept store/showroom UASHMAMA z torbami i plecakami z impregnowanego papieru, Warszawa
Styl: minimalistyczny, eco-design.
Wizja: Dużo funkcjonalnie zagospodarowanej przestrzeni, ergonomia, drewno (a konkretnie sklejka sosnowa) połączone z metalem i naturalne światło. Tak w skrócie można zdefiniować wnętrze warszawskiego showroomu. Celem ekipy House of Wood było wykonanie zabudowy jak najlepiej eksponującej atuty prezentowanych tam włoskich produktów, które powstały z miłości do ciepła domowego ogniska i odpowiedzialnego designu. Designu, w którym liczy się każdy detal.
Wystawa ma charakter dynamiczny – dzięki kołkom można zmienić układ wystroju i w prosty sposób kreować nową aranżację ściany. Realizacja ta jest nam szczególnie bliska, z uwagi na filozofię marki: „Na całym świecie sklepy UASHMAMA zawierają i odzwierciedlają poświęcenie dla domu oraz jego nienaganny smak i miłość do szczegółów (…). Wyjątkowość naszych produktów jest wynikiem pracy rzemieślniczej, która sprawia, że każdy element, który można znaleźć w naszym sklepie jest prawdziwy i autentyczny”.
źródło: https://uashmama.com.pl/o-nas/
Naturalne materiały, wyzwania hand made, precyzja i rodzinne korzenie to punkty wspólne z House of Wood. Toskański rodowód UASHMAMA dodatkowo nas inspirował. Tworząc zabudowę musieliśmy połączyć funkcjonalność na najwyższym poziomie, eko-design i niepowtarzalny włoski sznyt. Nieskromnie przyznamy, że chyba się udało – regały, lady, półki stanowią piękną ramę dla oferowanego asortymentu.