O HOW

Jesteśmy CRAFTocentryczni

fot. House of Wood

 

Mawiamy, że w House of Wood spotkali się pomysłowi ludzie z fachem w ręku. Jesteśmy pasjonatami wyzwań hand made, a zarazem doświadczonymi rzemieślnikami z kreatywnym podejściem, dlatego tak świetnie rozumiemy się z architektami wnętrz czy Klientami przychodzącymi do nas z niestandardowymi konceptami. Bazując na wieloletnim doświadczeniu przekładamy wspomniane wizje na kuchnie, garderoby, sypialnie szafy na wymiar, stoły, tarasy i wiele innych.

Z pomysłów i craftowego potencjału HoW skorzystała amerykańska elita finansowa z Nantucket, dla której wykonaliśmy skomplikowane projekty. Dzięki temu doświadczeniu potrafimy współpracować z najbardziej wymagającym Zleceniodawcą. W naszym warsztacie łączymy różne barwy (korzystamy z palety NCS z kilkoma tysiącami kolorów), struktury (beton, drewno, kamień), faktury (mat, półmat, błysk) oraz style (minimalistyczny, nowoczesny, loftowy, klasyczny, rustykalny, anglosaski, hampton, nowojorski i wiele innych).

Na wymiar

Przybijamy, wiercimy, polerujemy, heblujemy, docinamy na wymiar z taką precyzją, że aż wióry lecą! Po ponad dwóch dekadach obecności na rynku wiemy, że ogranicza nas „tylko” wyobraźnia – na życzenie wykonamy niemal każdy projekt. Od wolnostojącego krzesła do eklektycznego salonu – po garderobę, w której każda para szpilek ma swoje miejsce. .

Na czas

Terminy, terminy i jeszcze raz terminy! Wiemy jak ważne jest zsynchronizowanie prac wykończeniowych i trzymanie się harmonogramu. Trudne projekty realizujemy szybko, te niemożliwe zajmują nam nieco więcej czasu 🙂

na lata

W House of Wood bierzemy jakość na warsztat! Bardzo dużą wagę przywiązujemy do surowca. Wybieramy tylko takie drewno, które jest odpowiednio długo sezonowane. Wykonując stół, nie wykonujemy mebla – a miejsce rodzinnych spotkań, wielopokoleniowego biesiadowania, zabawy w tor wyścigowy, zwierzeń podczas kolacji przy świecach – dlatego nasze wyroby są estetyczne i trwałe.

Jesteśmy elastyczni...

infgr. 1 o HoW

 

cenowo z uwagi na różnorodny charakter projektów. W większości tworzymy zabudowy do loftowych apartamentów i wnętrz premium utrzymanych w klasycznym stylu, co nie znaczy, że nie wykonamy projektu do M-2, w którym mieszkańcy stawiają na funkcjonalność.

W relacjach biznesowych kluczowe jest dla nas partnerskie podejście, uczciwość i terminowość, co zostało docenione m.in. przez Grupę MO. W ich showroomie w Poznaniu przy ul. Głogowskiej (największy salon w Europie ze spiekami kwarcowymi) można oglądać ekskluzywną kuchnię wykonaną przez House of Wood. Kuchnia ta posiada przepiękne fronty wykonane właśnie z najwyższej klasy spieków kwarcowych, czyli ogromnych płyt z pięknym „rysunkiem” (użyleniem), pozwalającym uzyskać niesamowity efekt gładkiej, ale wizualnie niejednolitej tafli. Dodatkowym atutem naszej kuchennej zabudowy są tyły o pięknym, matowym wykończeniu.

know HoW

Z pasji do miłości i… z miłości do pasji
Nasza historia zaczęła się w 2002 r. w Stanach Zjednoczonych.
Paweł – założyciel i pomysłodawca House of Wood – poznał tam dwie wielkie miłości – przyszłą Żonę oraz…
design użytkowy.

know when

Po jakimś czasie po powrocie do Polski, pod wpływem coraz większej liczby zleceń realizowanych „po godzinach” i przy aktywnym wsparciu Żony, Paweł porzucił etat na rzecz rozwijania House of Wood.
Stan na dzisiaj to:
• 700 realizacji na wymiar,
• 160 mebli wolnostojących,
• ok. 200 000 godzin spędzonych w warsztacie,
• 99,9% 🙂 zadowolonych Klientów.

know why

Wiemy po co pracujemy…
Miernikiem naszego sukcesu jest zachwyt Klienta i zadowolenie architekta. Standardy HoW to: terminowość
realizacji, precyzja wykonania oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów. W naszej pracowni wykorzystujemy produkty renomowanych producentów Cleaf oraz Egger i wiele innych.

Jesteśmy fanami doskonałości...

infgr. 2 o HoW

 

Architekt ma wizję, Klient marzenie… a House of Wood narzędzia. Do obróbki drewna używamy bardzo dobrego sprzętu, co gwarantuje doskonałą jakość produktu finalnego. Cały cykl produkcyjny podlega ścisłym rygorom technologicznym.

Lubimy rozmawiać, ustalać, wnosić coś od siebie do projektu. Uważamy, że najpiękniejsze realizacje rodzą się z kreatywnej współpracy. Jedną z najbardziej wymagających zabudów – kuchnię w anglosaskim stylu – realizowaliśmy DOSŁOWNIE na oczach Klientki. Każdy milimetr freza musiał być (I BYŁ!) idealny.